Taknaghsh Blog Logo

راز هایی برای طراحی و چاپ انواع پاکت

حتما بارها شده که برای ارسال اسناد رسمی خود از پاکت های مختلفی استفاده کرده اید. اگر در شرکت رسمی ای مشغول به کار باشید پاکت ها هم یکی از عضو های ست های اداری به شمار میروند. ولی راز هایی برای طراحی و چاپ انواع پاکت ها وجود دارد.

بسته به نیاز های مختلفی که ساز مان ها دارند در هنگام طراحی ست اداری پاکت هایی در سایز های مختلف برای آنها طراحی و چاپ می شود. معمولا عضو اصلی این ست های اداری پاکت های ملخی یا به اصطلاح پاکت های نامه هستند. پاکت نامه عموما برای ارسال نامه های اداری ، فاکتور ها و صورت حساب ها مورد استفاده قرار می گیرند.

پاکت نامه
نمونه پاکت ملخی یا پاکت نامه

پاکت های ملخی در سایز های استاندارد 16X22 سانتیمتر هستند که بسته به نوع نیاز و سلیقه طراح درب های آنها از بغل که به درب ژاپنی معروف هستند و درب از بالا که به پاکت نامه معمولی معروف هستند طراحی و چاپ می شوند.

پاکت ملخی یا پاکت نامه
پاکت ملخی یا پاکت نامه

نوع دیگری از پاکت که در شرکت ها برای ارسال کاتالوگ ها و یا اسناد حجیم مورد استفاده قرار می گیرد پاکت هایی در قطع های A4 و یا A3 هستند که همانند پاکت های ملخی به دورت درب از بالا و درب ژاپنی که کاملا اختیاری است طراحی و چاپ می شوند.

پاکت A4 عطف از بغل
پاکت A4 عطف از بغل
پاکت A3 عطف از بغل
پاکت A3 عطف از بغل

 

نوع دیگری از پاکت که امروزه بهعلت پیشرفت تکنولوژی کمتر به آن توجه می شود، پاکت سی دی می باشد که همیشه در سایزی استاندارد طراحی و چاپ می شود.

پاکت CD
پاکت CD

پاکت های سی دی عموما با طرح ها و به شکل های متنوعی در بازار و یا در فروشگاه ها دیده می شوند ولی باید به این امر توجه داشته باشید سایز اصلی آنها در هنگام طرای استاندارد بوده و تغیری نخواهد کرد.

پاکت CD
پاکت CD

و در پایان باید خدمت شما عزیزان ذکر کنیم که کاغذ مصرفی برای تولید این پاکت ها می تواند از جنس گلاسه و یا تحریر باشد و عموما از کاغذ 100 گرمی تحریر برای تولید پاکت ها استفاده می شود. همچنین در زمان طراحی باید توجه داشته باشید که از رنگ ها در لبه های طرح استفاده نکنید زیرا مراحل چسباندن این پاکت ها اکثرا با دست بوده و از دقت کمی برخوردار هستند. نکته دیگر اینکه طرح های خود را بر روی پاکت پیاده سازی کنید و در پشت پاکت ها طرحی نگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم تحریریه استودیو تک نقش

تیم تحریریه استودیو تک نقش

رسانه ای جهت ارائه خدمات هنری مبتنی بر تبلیغات آنلاین و محیطی که در سال 1391 به طور رسمی تخت عنوان تک نقش هنر شروع به فعالیت و خدمت رسانی نمود.